[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

تاریخچه کوتاهی از بیت کوین

درخصوص مخترع بیتکوین کامل مشخص نشده اس در مارس 2014 نشریه نیوزویک مدعی شد توسط شخصی 64 ساله ژاپنی ساتوشی ناکاموتو در سال2009  تاسیس شد. اما بعد از مدتی مشخص شد که توسط کریگ رایت مهندس کامپیوتر مخترع بیتکوین است اما در تاریخ می 2016 کریگ رایت ادعا کرد که همان ساتوشی ناکاموتو است که ایشان توانسته کلید خصوصی مربوط به اولین تراکنش بیتکوین را امضا کنید.

بیت کوین (Bitcoin)

بیتکوین از لحاظ فنی نوعی پول دیجیتال شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است واین امکان به کاربر میدهد تا وجه درخواستی خود را بدون استفاده از واسطه و غیر قابل بازگشت انتقال دهد.گره‌های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می‌کنند که پس از تأیید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می‌شود.

با بیتکوین میتوانید کمترین پرداخت ها را انجام دهید و تایید انتقال بیتکوین تقریبا ده دقیقه زمان میبرد.

شبکه بیت کوین کنترل کننده مرکزی ندارد

بیت کوین

بسیاری از سایت های خارجی بابت خرید از طریق بیتکوین به شما تخفیف می دهند بعنوان مثال اگر قیمت محصول 200 دلار است ممکن است اون سایت بابت استفاده از روش پرداختی بیتکوین به شما دو درصد در لحظه پرداخت کم کند و همان محصول برای شما 196 دلار حساب شود و 4دلار تخفیف بگیرید، نکته مهمی که باید در نظر بگیرید وجه واریزی از طریق بیت کوین قابل بازگشت نیست.

باتشکر

گروه پیها ( خرید دلار ، پرداخت ارزی ، بیتکوین ، پی پال و…..)


حمايت ميكنيم

خرید دلار

بیت کوین

پی پال